Porozumienie w Telekomunikacji

Przewodniczący „Solidarności” w OMPT Stanisław Kiezik informuje o podpisaniu porozumienia z pracodawcą.

12 stycznia 2022 r. zakończyły się, zainicjowane przez OMPT NSZZ „Solidarność”, negocjacje ws. wzrostu wynagrodzeń pracowników NexoTech S.A. w roku 2022. Uzgodniono wzrost wynagrodzeń zasadniczych pracowników NexoTech S.A od 1 marca 2022 r.

Podwyżkami ma być objętych nie mniej niż 80% zatrudnionych w Stefach utrzymaniowych oraz Centrum Dyspozytorskim. Średni wzrost wynagrodzeń zasadniczych ma wynieść 250 zł, przy  minimalnej podwyżce 160 zł.

Ustalono również, że bezpośredni przełożony pracownika zobowiązany jest poinformować, z uzasadnieniem,  o przyznaniu lub nie przyznaniu podwyżki, a pracownik ma prawo do odwołania się od nieprzyznania podwyżki w terminie 14 dni od uzyskania informacji od przełożonego.

Strony uwzględniły wzrost wynagrodzeń jakim zostali objęci pracownicy NexoTech w latach 2019-2020, który miał miejsce w trakcie powadzenia sporu zbiorowego.

W zależności od kondycji, możliwości i wyników finansowych oraz budżetu Spółki, pracodawca przewiduje/dopuszcza możliwość wzrostu wynagrodzeń w kolejnych latach.

Strony porozumienia uzgodniły, że wysokość wzrostu wynagrodzeń w kolejnych latach będzie przedmiotem rozmów rokrocznie od miesiąca stycznia danego roku kalendarzowego, poczynając od 2023 roku.

Pracodawca zobowiązał się w procesie podwyżkowym do przestrzegania zakazu dyskryminacji,
o którym mowa art.  11(3) Kodeksu pracy, w tym ze względu na przynależność związkową.

Porozumienie wejdzie w życie po podpisaniu przez pracodawcę i stronę związkową. Zawarcie porozumienia oznaczać będzie zakończeniu sporu zbiorowego ws. żądań dotyczących wzrostu wynagrodzeń pracowników NexoTech S.A., zgłoszonych przez OMPT NSZZ „Solidarność” 13 lutego 2019 r.