Chcą urealnienia płacy

Rada Sekcji Krajowej Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ “Solidarność” spotkała się w czwartek 9 grudnia we Wrocławiu. W siedzibie Regionu wiceprzewodniczący dolnośląskiej Solidarności Piotr Majchrzak spotkał się z działaczami tej branży, aby omówić ważne dla pracowników domów pomocy społecznej kwestie. Przypomnijmy, że w czasie pandemii, to właśnie w DPS-ach notowano, zwłaszcza w początkowej fazie pandemii, zwiększoną ilość zachorowań zarówno wśród podopiecznych jak i personelu. Jesienią br. związkowcy z sekcji zwrócili się do ministerstwa rodziny i pomocy społecznej o urealnienie kwot minimalnego miesięcznego poziomu wynagrodzenia zasadniczego. Zbigniew Spendel, przewodniczący sekcji wskazuje, że pensje przeważającej części pracowników domów i ośrodków pomocy społecznej oscylują wokół płacy minimalnej.
Rada sekcji dyskutowała m.in. o bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz o funkcjonowaniu samej sekcji w ramach Sekretariatu Ochrony Zdrowia.