Umowy śmieciowe – konferencja

W piątek 14 listopada na Zamku Książ odbyła się konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom związanym z wykorzystaniem umów śmieciowych dla „ukrycia” stosunku pracy.
Eksperci prawa pracy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Uniwersytetu Wrocławskiego podjęli wspólny namysł nad tym tematem.
– Związek od dłuższego czasu sygnalizuje problem zastępowania umów o pracę innymi formami umów cywilno-prawnych i dobrze, że na konferencji są przedstawiciele sądownictwa oraz Państwowej Inspekcji Pracy – powiedział nam przed konferencją Henryk Nakonieczny, członek prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
– Liczę na merytoryczną dyskusję po wygłoszeniu wykładów zaproszonych gości – mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.
– Ta konferencja pokazuje, że obok tradycyjnych form wypowiedzi kojarzonych ze związkiem zawodowym – demonstracje uliczne itp. potrafimy zgromadzić grono fachowców, które jest zdolne zaproponować dla pracowników dobre rozwiązania – mówi Radosław Mechliński zastępca przewodniczącego ZR.

Konferencję zakończyła dyskusja z udziałem zaproszonych prelegentów.
Organizatorem konferencji jest Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” a patronat nad nią sprawują przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz Główny Inspektor Pracy.