DFME – zmiana warty

Robert Zięba zastąpił Henryka Pawluka na stanowisku przewodniczącego zakładowej Solidarności w Dolnośląskiej Fabryce Maszyn Elektrycznych. Dotychczasowy przewodniczący od stycznia nabył prawo do emerytury.

Związek zawodowy to jedyny poważny partner do rozmów z pracodawcą, który ma wpływ na warunki pracy. Ważne jest również to, że wybieramy społecznego inspektora pracy – członka związku – mówi Henryk Pawluk. Doświadczony działacz wyraził nadzieję, że młodszy kolega w dobrym stylu będzie kontynuował starania o poprawę warunków pracy w zakładzie. Deklaruje, że będzie służył nowemu liderowi Solidarności w zakładzie swoją radą.

W wyborach do jakich doszło 18 czerwca w siedzibie ZR Robert Zięba uzyskał wymaganą większość głosów. Był jedynym zgłoszonym kandydatem.