Banner

Chcą podwyżek w Henklu

Świetna kondycja firmy nie przekłada się na portfele pracowników. Tak w skrócie można ująć powody piątkowej (28.05) akcji informacyjnej w dzierżoniowskim Henklu. Pracowników udających się do pracy na zakładowym parkingu witali przedstawiciele Solidarności oraz pracownicy Działu Rozwoju Związku. Wręczali ulotki informacyjne na temat referendum strajkowego. Związkowcy podkreślają, że sytuacja w której niezadowalające płace powodują odejścia dobrze wyszkolonych pracowników nie jest zdrowa dla firmy i stąd decyzja o  przeprowadzeniu 1 czerwca referendum strajkowego.

Do podobnych akcji informacyjnych dojdzie wkrótce w  pozostałych zakładach Henkla na terenie naszego kraju. O piątkowych działaniach została poinformowana dyrekcja zakładu. Marcin Zabochnicki, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Henkel Polska wyraża nadzieję, że zarząd zmieni swoje nastawienie i w 30 lecie obecności firmy w Polsce  zarząd podejmie rzetelny dialog w kwestii satysfakcjonujących załogę podwyżek. Na karcie referendalnej pracownicy odpowiedzą, czy opowiadają się za bezterminowym strajkiem w celu poparcia żądań zgłoszonych w ramach sporu zbiorowego. Związkowcy domagają się podwyższenia stawki wynagrodzenia zasadniczego o kwotę brutto 4 zł/h, dla pracowników  wynagradzanych w systemie godzinowym, oraz wzrostu stawki wynagrodzenia zasadniczego o wartość brutto 672 zł/m-c, dla pozostałych pracowników.

Z materiałów prasowych dostępnych na stronie internetowej koncernu można dowiedzieć się, że pandemii COVID-19 koncern osiągnął bardzo dobre wyniki we wszystkich sektorach biznesowych. Wyniki za rok ukształtowały się na poziomie górnej granicy prognozy. Było to możliwe dzięki zrównoważonemu portfelowi marek, udanym innowacjom, silnej pozycji finansowej, a także wyjątkowemu zaangażowaniu naszych pracowników na całym świecie. Chciałbym podziękować wszystkim za niezwykły wkład pracy w tym pełnym wyzwań roku – mówił w marcu br. Carsten Knobel, prezes zarządu Henkel.

Niemiecki koncern chemiczny jest jednym z największych światowych producentów środków piorących i czyszczących, kosmetyków pielęgnacyjnych i zapachowych, klejów konsumenckich i chemii budowlanej oraz technologii i usług przemysłowych. Obecnie działa w ponad 125 krajach świata i zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników.

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy