Odznaczenie od przyjaciół

Drugi rok z rzędu zamiast w Henrykowie, to we Wrocławiu dolnośląska Solidarność modliła się w intencji ludzi pracy, Związku i Ojczyzny. W niedzielę 16 maja do kościoła pw. św. Opatrzności Bożej przybyli związkowcy wraz z pocztami sztandarowymi, aby Bogu  zawierzyć swoją pracę . Proboszcz parafii, ks. kanonik Krzysztof Hajdun w homilii przywołał papieskie nauczanie św. Jana Pawła II poświęcone fenomenowi Solidarności.

Mszy przewodniczył arcybiskup metropolita wrocławski ks. Józef Kupny. Wraz z księdzem Hajdunem oraz wieloletnim kapelanem dolnośląskiej Solidarności ks. prałatem Stanisławem Pawlaczkiem zostali uhonorowani medalami. Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej Solidarności wraz ze swoim zastępcą Piotrem Majchrzakiem oraz sekretarzem Zarządu Regionu Grzegorzem Makulem wręczyli arcybiskupowi medal Zawsze Solidarni. Jest to najwyższe odznaczenie związkowe w naszym Regionie. Duszpasterze dolnośląskiej Solidarności otrzymali Medale 40-lecia NSZZ “Solidarność”.

To odznaczenie od przyjaciół – dziękował abp Józef Kupny i nawiązując do 2-letniej przerwy spowodowanej pandemią zaprosił wszystkich za rok, w trzecią niedzielę maja do Henrykowa na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ludzi Pracy.