Banner

Stanowisko przewodniczącego Zarządu Regionu

Ze zdumieniem i niedowierzaniem wiele osób przyjęło decyzję Rady Miejskiej Wrocławia o przyznaniu Nagrody Wrocławia dla tzw. Strajku Kobiet. Uhonorowanie zaszczytnym wyróżnieniem organizacji, która wielokrotnie pokazała, że za nic ma obowiązujące prawo, to potwarz dla demokratycznego społeczeństwa. Podczas manifestacji odbywających się w szalejącej pandemii, nie przestrzegano żadnych zasad, co w konsekwencji musiało doprowadzić do rozprzestrzeniania się zarazy – napisał Kazimierz Kimso do przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia Bohdana Aniszczyka.
Nawiązując do akcji Strajku Kobiet z ubiegłego roku, przewodniczący przypomniał że “ofiarą akcji Strajku Kobiet padł również obiekt NSZZ „Solidarność”. Podczas jednej z demonstracji zniszczono elewację niedawno odnowionego budynku na pl. Solidarności.
Czy szczodra wobec Strajku Kobiet Rada Miasta Wrocławia pokryje koszty dewastacji?
Apeluję do Was Radnych, którzy głosowaliście za przyznaniem Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet o przemyślenie tej decyzji i jej reasumpcję.
Nasz Związek od swego zarania zawsze walczył pokojowymi metodami. Burzyliśmy mury mając na względzie hasło Jana Pana Pawła II – „Zło dobrem zwyciężaj!” i dalej tak działamy. Jeśli Rada Miasta podtrzyma swój wniosek, rozważymy zwrot nagrody przyznanej przez Radę Miejską Wrocławia w 30-lecie powstania NSZZ „Solidarność”, ponieważ nie możemy udawać, że nie zostało zdeprecjonowane to wyróżnienie.” napisał Kazimierz Kimso.

Stanowisko

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy