Komu przeznaczyć jeden procent

Składaniu zeznań podatkowych, jak co roku towarzyszy wybór organizacji pożytku publicznego, której warto przeznaczyć jeden procent zapłaconego podatku. Region Dolny Śląsk proponuje kilka możliwości dobrego wsparcia godnych inicjatyw związanych z naszym Związkiem:

Stowarzyszenie Charytatywne im. Kazimierza Michalczyka powołane przez Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Pomaga naszym związkowcom i członkom ich rodzin znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Nr w KRS: 0000244836

Region Dolny Śląsk powołał w 2002 roku Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej i Sportu NSZZ „Solidarnośc”, które jest organizatorem wielu imprez sportowych integrujących członków naszego Związku (m.in. Bieg Solidarności, turnieje piłkarskie, rajdy).

Nr w KRS 0000027102

Można przekazać też jeden procent należnego podatku Stowarzyszeniu Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych Regionu Dolnego Śląska. Z zebranych środków możliwe będzie wsparcie wielu osób zasłużonych w walce o wolną Polskę.
Nr w KRS : 0000092774