Carrefour odkłada decyzję

Przedstawiciele sieci przekazali w ubiegłym tygodniu związkowcom, że firma wycofuje się z realizacji swoich planów dotyczących restrukturyzacji zatrudnienia, modyfikacji organizacji pracy oraz związanych z tym zmian wynagrodzeń do końca obecnego roku. Latem br. sieć poinformowała o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych obejmujących ponad 400 pracowników, głównie kadry zarządzającej średniego szczebla. w ocenie Pawła Skowrona przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Carrefour rzeczywistym powodem zmian jest wyłącznie chęć ograniczenia kosztów. W sierpniu związkowcy zapowiadali akcje protestacyjne, być może miało to wpływ na odroczenie decyzji o restrukturyzacji. Do tego tematu zarząd chce wrócić po 1 stycznia 2021r.
Fot.AFP