Poparli człowieka honoru

Kazimierz Kimso, przewodniczący Regionu NSZZ “Solidarność” był jednym z sygnatariuszy poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

W Honorowym Komitecie Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy  znaleźli się też m.in. przewodniczący Regionu Jeleniogórskiego “Solidarności”, Franciszek Kopeć, szef podziemnego RKS Marek Muszyński czy szef “Solidarności” w Politechnice Tomasz Wójcik.

W swoim wystąpieniu Kazimierz Kimso powiedział, że prezydent przez całą swoją działalność w tej kadencji pokazał, że jego silną stroną jest dotrzymywanie słowa. -Za to niezwykle cenię sobie pana prezydenta, bo dotrzymywanie słowa w polityce jest to rzadka cecha. Andrzej Duda udowodnił, że jest człowiekiem honoru i na takiego człowieka będę głosował – zaznaczył Kimso.

Wśród sygnatariuszy jest wielu polityków, samorządowców, ludzi nauki, działaczy związkowych, społecznych i katolickich.

W spotkaniu komitetu brał udział minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta i europoseł Beata Kempa.

jw

foto Janusz Wolniak