Droga do celu

Kolejny etap prac poświęconych przyjętej na październikowym WZD Strategii Rozwoju Regionu zainicjowali działacze dolnośląskiej Solidarności wraz z pracownikami ZR podczas poniedziałkowych obrad (10.02). Jednym z punktów posiedzenia były prowadzone w grupach zajęcia warsztatowe  pod kierunkiem profesor Aldony Wiktorskiej-Święckiej. Kontynuacją tych prac będzie wyjazdowe posiedzenie ZR w końcu lutego.

W dalszej części obrad związkowcy wysłuchali m.in. sprawozdań z prac Komisji Krajowej. Żywą dyskusję wśród działaczy wzbudziła kwestia udzielenia poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Niektórzy działacze przypominali o wciąż niezrealizowanej obietnicy wprowadzenia emerytur stażowych. Przewodniczący ZR Kazimierz Kimso zauważył m.in że Związek nie jest kadrową partią i każdy ma prawo do swoich poglądów. Przypomniał też, że od czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, to właśnie prezydent Duda uczynił najwięcej dla ludzi pracy (m.in. obniżenie wieku emerytalnego).