W Fortaco

Rozmowy z kierownictwem firmy a także z członkami zakładowej „Solidarności” oraz możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi produkcyjnemu – tak podsumował swoją wizytę we wrocławskiej firmie Fortaco przewodniczący Zarządu Regionu. Kazimierz Kimso z uznaniem ocenił pracę Komisji Zakładowej. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu liczba członków Związku spadła tam do kilkunastu osób. Zmiana lidera i przyjęty w uzgodnieniu z działem rozwoju plan działania okazał się skuteczny. Obecnie ponad 80 osobowa OZ (przewodniczący Janusz Rodak) prowadzi rzetelny dialog z pracodawcą. Przedstawiciele Związku wchodzący w skład Europejskiej Rady Zakładowej niedawno uczestniczyli w posiedzeniu tego gremium w Estonii i mają dobry wgląd w sytuację całego koncernu. Podobnie jak inne zakłady produkcyjne w Polsce, firma boryka się z problemem braku rąk do pracy.
FORTACO Group jest wiodącym partnerem produkcji dla firm działających w obszarze inżynierii mechanicznej przemysłu ciężkiego (rolnictwo, leśnictwo, budownictwo, transport materiałów, górnictwo) oraz największym w Europie uczestnikiem w tej branży. Spółka zatrudnia łącznie blisko 2300 pracowników i prowadzi działalność w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. W Polsce firma posiada dwa oddziały: we Wrocławiu i w Janowie Lubelskim.