Głosy gości

Podczas pierwszej części obrad szczególnie ważne były głosy utożsamiających się z walką Solidarności głosy reprezentantów zagranicznych central oraz przedstawicieli polskich central związkowych – przewodniczącego OPZZ Jana Guza i Forum Związków Zawodowych Tadeusza Chwałki.

Jednak najbardziej przejmujący i donośny był głos byłego przewodniczącego Regionu Podbeskidzie Marcina Tyrny. Od przedstawicieli samorządu wojewódzkiego otrzymał odznaczenie, a od przewodniczącego Piotra Dudy szklaną łzę. Była pieśń góralska i rzeczywiste łzy zasłużonego dla Związku działacza. Była i wzruszająca mowa apelująca do sumień delegatów i upominanie się o nieprzemijający świat wartości. A na koniec oklaski na stojąco od wszystkich delegatów.

jw