Podjąć wyzwania z Solidarnością!

Niedzielna msza na jasnogórskich wałach (15 września) zgromadziła licznie członków NSZZ “Solidarność” z całej Polski. Nie zabrakło oczywiście związkowców z Regionu Dolny Śląsk. We mszy, której przewodniczył arcybiskup Józef Kupny uczestniczył m.in.premier Mateusz Morawiecki. Zabierając głos przed mszą, premier mówił m.in. że w zmieniającym się błyskawicznie świecie Polska musi podjąć nowe wyzwania, ale trzeba to zrobić z “Solidarnością”.

Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda przypomniał, że w ostatnich latach rządzący spełnili wiele postulatów Związku, po trudnych rozmowach. Przewodniczący NSZZ “Solidarność” wyraził nadzieję, że uda się w najbliższych latach wprowadzić kryterium stażu pracy przy przechodzeniu na emeryturę.