Konkurs stypendialny na temat działałności i dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych

W poniedziałek 6 października br. we wrocławskim Ratuszu prezydent miasta Rafał Dutkiewicz wraz z Ryszardem Filipowiczem prezesem Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy AK , Markiem Mutorem – dyrektorem Ośrodka Pamięć i Przyszłość oraz Piotrem Wojtyczką z fundacji Sapere Aude poinformowali o konkursie stypendialnym dotyczącym prac i projektów badawczych bądź popularyzatorskich, dotyczących tematyki związanej z działalnością Żołnierzy Wyklętych.

Do 7 listopada należy składać wniosek do organizatora (Osrodek Pamięć i Przyszłość), a od stycznia 2015 roku autorzy dwóch najciekawszych konspektów otrzymają stypendium wynoszące 2 tysiące złotych na okres 12 miesięcy.

Regulamin konkursu “Stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa “Nila” dostępny jest na stronie Ośrodka www.pamieciprzyszlosc.pl.