Ostatni dzień akcji

Piątek 10 maja to ostatni dzień tygodniowej akcji prowadzonej przez pocztowców zrzeszonych w NSZZ “Solidarność” . W dniach 6-10 maja nie przerywając pracy wykonywali ją ubrani w żółte kamizelki. Był to czytelny sygnał dla zarządu Poczty Polskiej, aby spełnić postulaty związkowców – m.in. wzrost płacy zasadniczej o 500zł.

“Apelujemy do Pracowników Poczty Polskiej o pozostawanie w przypinkach i zatrzymanie kamizelek do czasu zakończenia protestu, gdyż jeszcze mogą się przydać. Termin pikiety i dalszych działań protestacyjnych zostanie podany po posiedzeniu Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, które odbędzie się 16 maja br.” głosi komunikat opublikowany na stronie struktury branżowej Związku.

Także na Dolnym Śląsku pocztowcy z  organizacji podzakładowych działających na terenie województwa wzięli udział w akcji “Żółta kartka dla zarządu”