Listonosz w żółtej kamizelce

“Żółta kartka dla zarządu” – pod takim hasłem w dniach 6-10 maja br. przebiegać będzie akcja Komisji Międzyzakładowej NSZZ “Solidarność” Poczta Polska. Wielogodzinne rozmowy prowadzone 30 kwietnia z zarządem firmy nie przyniosły rezultatu. Związkowcy domagają się podwyżki w kwocie 500 zł do wynagrodzenia zasadniczego.” Zwracamy się do Pracowników Poczty Polskiej, którzy bez względu na wykonywaną prace czy zajmowane stanowisko są niezadowoleni z wysokości wynagrodzenia oraz zmian organizacyjnych i sposobu zarządzania mającego wpływ na warunki pracy o założenie w czasie pracy w tygodniu protestu kamizelek odblaskowych, które będą symbolizować żółtą kartkę od pracowników dla Zarządu.”. Tak m.in. napisali działacze w komunikacie.

Do akcji  dołączyli również związkowcy z pocztowej “Solidarności” w naszym Regionie.