Silni wiedzą pracowników

Sama organizacja związkowa nie będzie skutecznie działać, jeśli zapomni o strategii swojego własnego rozwoju. Tu nie chodzi o automatyczne zwiększanie liczby członków, ale o rozmowę z pracownikami i poznanie ich problemów, bo sami działacze w naturalny sposób nie mają pełnej wiedzy o wszystkim co trapi pracowników. Podczas dwudniowego szkolenia z organizatorem związkowym Januszem Zabiegą, działacze opracowali strategię dalszego rozwoju organizacji związkowych na najbliższe pół roku. Po wakacjach, na spotkaniu z przedstawicielami działu rozwoju związku, działacze wspólnie ocenią co udało się osiągnąć.
– To szkolenie całkowicie zmieniło moje dotychczasowe spojrzenie na związek zawodowy. Pozostaje tylko wdrażać, to co ustaliliśmy – takie opinie padały po zakończonym szkoleniu, w którym udział wzięli m.in. związkowcy z wrocławskiego zakładu 3M, Carrefour Wrocław, Fresenius Kabi w Błoniach, Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego.