W Przewozach Regionalnych bez przełomu

W piątek 17 lutego w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie Jerzego Michalaka – członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego ze związkowcami z Przewozów Regionalnych. Wiesław Natanek – przewodniczący zakładowej „Solidarności” uważa, że spotkanie miało na celu skłócenie związków zawodowych ze sobą i z prezesem spółki. Związkowcy przedstawili Jerzemu Michalakowi swoje żądania:

• Umowa podpisana na 3 lata pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i Przewozami Regionalnymi
  • Zachowanie pociągokilometrów na poziomie z lat ubiegłych
  • Użyczenie taboru przez Marszałka na potrzeby Przewozów Regionalnych
  • Zapłata za usługę za styczeń i luty

Jak mówi przewodniczący Wiesław Natanek, 23 grudnia była obietnica podpisania umowy ws. finansowania Przewozów Regionalnych przez Urząd Marszałkowski. Do dzisiaj nie jest to uregulowane. Z 2000 zatrudnionych niegdyś w Przewozach pracowników zostało zaledwie 490. Związkowcy obawiają się dalszych zwolnień.