Za zamkniętymi drzwiami decydują się losy dyrektora Morawskiego

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego rozpoczęło się uzgodnione w piątek spotkanie wszystkich skonfliktowanych stron w Teatrze Polskim. Przybyli przedstawiciele “Solidarności” na czele z przewodniczącym ZR Kazimierzem Kimso i przewodniczącym organizacji zakładowej w teatrze Leszkiem Nowakiem. Pojawiła się też reprezentacja Inicjatywy Pracowniczej, aktorów związanych z poprzednim szefem teatru Krzysztofem Mieszkowskim oraz sam dyrektor Teatru Polskiego Cezary Morawski. Zarząd Województwa na czele z Marszałkiem Cezarym Przybylskim, tym razem pojawił się w komplecie.

Media związane ze zbuntowaną grupą aktorów, przewidują że Zarząd odwoła dyrektora Morawskiego. Przedstawiciele “Solidarności” jeszcze raz zamierzają Zarządowi przedstawić szereg argumentów przeciwko takiej decyzji.

Zebranie zwołanego gremium rozpoczęte o godz. 14.00 jest zamknięte dla mediów.

jw

foto Janusz Wolniak