Seminarium w Regionie

W związku z realizacją przez NSZZ „Solidarność” jako Partnera projektu pt.: Promocja współpracy międzynarodowej między zainteresowanymi stronami oraz rozpowszechnianie najlepszych praktyk w celu wzmocnienia egzekwowania prawodawstwa europejskiego w zakresie problematyki pracowników delegowanych w czwartek 12 stycznia odbyło się seminarium organizowane z okręgowym inspektoratem pracy w ramach tego projektu.
W spotkaniu udział wzięli działacze związkowi, społeczni inspektorzy pracy i państwowi inspektorzy pracy
Głównym celem działania i spotkań jest zwiększenie dostępności i przejrzystości informacji, opartej na współpracy właściwych władz publicznych i partnerów społecznych, w celu poprawy wdrażania i stosowania dyrektywy 96/71 /UE i  dyrektywy w sprawie jej egzekwowania nr 2014/67/UE dotyczącej delegowania pracowników w ramach transgranicznego świadczenia usług.