Tak – dla dalszego rozwoju związku w Amazon

Uczestnicy spotkania w Regionie Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” omówili cztery miesiące pracy nad rozwojem związku w polskich oddziałach firmy Amazon. W środę 11 stycznia wraz z m.in. przedstawicielami związkowców z Amazon, organizatorami związkowymi oraz reprezentantem Uni Global Union Andy Snowdym analizowali dotychczasowe osiągnięcia. Za sukces uznano podpisane na początku br porozumienie, Do końca lutego Komisja Zakładowa będzie dysponować własnym pomieszczeniem, co ułatwi kontakt z pracownikami, którzy będą chcieli wstąpić do Związku. Dotychczas organizowanie związku odbywało się w trudnych warunkach w palarniach umieszczonych przed halami. Obecnie do “Solidarności” w Amazon Polska należy około 300 osób.