Banner

Konkurs “SW 1982-1990″

Stowarzyszenie Solidarność Walcząca ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. „Solidarność Walcząca 1982-1990”. W Związku z przypadającymi w przyszłym roku obchodami 35.lecia SW przedłużamy termin nadsyłania prac do 30 kwietnia 2017 r.

Stowarzyszenie Solidarność Walcząca ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. „Solidarność Walcząca 1982-1990”.

Solidarność Walcząca była w całej Polsce najbardziej prężną podziemną organizacją mającą w swoim programie odzyskanie niepodległości.

Ogłaszając ten konkurs chcemy, aby szczególnie młode pokolenie Polaków mogło zgłębić najnowszą historię naszego kraju. Chcemy też, aby ci którzy przeżyli tamte lata, też  mogli dać świadectwo prawdy historycznej.

  1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” z siedzibą we Wrocławiu – ul Barlickiego 28, 50-324 Wrocław.
  2. Patronat honorowy konkursu obejmują:

Wkrótce ogłosimy instytucje, które obejmą Konkurs swoim honorowym patronatem.

  1. Patronat medialny sprawują:

Wkrótce ogłosimy instytucje, które obejmą Konkurs swoim medialnym patronatem.

  1. Cele konkursu:
  • Poznanie najnowszej historii Polski,
  • Upowszechnienie wiedzy o działalności podziemnej SW,
  • Przybliżenie postaw niepodległościowych i patriotycznych w latach 1982-1990,
  • Ukazanie różnych dróg w dążeniu do odzyskania niepodległości,
  • Pokazanie sylwetek ludzi SW.
  1. Uczestnicy konkursu i główne zasady, kategorie konkursowe:
  • Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej oraz do osób dorosłych – świadków historii.

 

  1. I kategoria – szkoły gimnazjalne. Konkurs o charakterze plastycznym, do którego inspiracją mogą być zdarzenia opisane np. w książce Igora Janke „Twierdza”. Forma prac dowolna. Jeden uczestnik może wykonać tylko jedną pracę. Nie oceniamy prac zbiorowych.
  2. II kategoria – szkoły  ponadgimnazjalne. Konkurs o charakterze multimedialnym. Uczestnicy mogą dostarczyć prace w postaci np. filmu, maksymalnie 5 minut, nagrania audio – do 5 minut, prezentacji w Power Poincie – do 30 slajdów. Inspiracją do przedstawienia zdarzeń z działalności SW mogą być lektury i rozmowy z uczestnikami historycznych zdarzeń.
  3. III kategoria – wspomnienia świadków zdarzeń. W tej kategorii do konkursu mogą przystąpić nie tylko członkowie  i sympatycy SW, ale ludzie którzy w tamtych czasach byli świadkami zdarzeń. Forma konkursu – praca pisemna do 4 stron znormalizowanego maszynopisu, do 8 tys. znaków.
  4. IV kategoria – inne. Konkurs dla wszystkich, którzy nie mieszczą się w/w formule. Może to być, opowiadanie, powieść, film, itp. Warunek jest jeden. Praca nie może być wcześniej nigdzie publikowana.
  5. Termin konkursu – od 1 marca 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r.
  6. Dostarczanie prac. Prace można przesyłać pocztą bądź przynieść osobiście do siedziby Stowarzyszenia Solidarność Walcząca, 50-324 Wrocław, ul. Barlickiego 28. W przypadku kategorii II i III prace konkursowe mogą być dostarczane mailem na adres: swkonkurs@wp.pl
  7. Prace muszą być dostarczone najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku.
  8. W każdej kategorii przewidujemy przynajmniej 3 nagrody główne oraz wyróżnienia. Jury pozostawia sobie prawo do innego klasyfikowania nagród i wyróżnień.
  9. Jury konkursu powołuje przewodniczący SW.
  10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  publicznie podczas uroczystego wręczania nagród i wyróżnień oraz na stronie internetowej SW i w gazecie Obywatelskiej.
  11. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność organizatora konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace mogą być eksponowane na wystawie pokonkursowej, publikowane w mediach i wydawnictwach SW. Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie bądź mailowo o terminie uroczystości wręczania nagród. Nieodebrane w ciągu 3-mcy nagrody przechodzą na własność organizatora.  Prace nienagrodzone będzie można odebrać w ciągu miesiąca od ogłoszenia wyników konkursu.
  12. Pełnomocnikiem konkursu jest Janusz Wolniak, mail: swkonkurs@wp.pl 604 157 085.
  13. O dokładnym terminie i miejscu wręczania nagród, co nastąpi w drugiej połowie 2017 roku, poinformujemy 2-mce przed finałem konkursu na naszej stronie internetowej: http://nowa.gazetaobywatelska.info/

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy