Obchody 6. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Zbliża się 6. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Obchody upamiętniające tę ogromną tragedię będą odbywały się również we Wrocławiu. Komitet Honorowy Obchodów zaplanował szereg okolicznościowych imprez w dniach 9-10 kwietnia br.

Zarząd Regionu apeluje o udział w uroczystościach, a w szczególności podczas Mszy św. wraz z pocztami sztandarowymi. Nasz Związek jest także odpowiedzialny za organizację złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. Aleksandrę Natalii-Świat. Prosimy organizacje zakładowe o upowszechnianie informacji o obchodach i liczny udział w tych wydarzeniach.

Kazimierz Kimso

Szczegółowy plan obchodów:

Sobota 9.04.2016

Godz. 15.00-16.00

Galeria Pamięci na ul. Świdnickiej (pomiędzy Rynkiem a trasą WZ)

Godz. 17.00

Koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego „In Paradisum…” dedykowany pamięci ofiar – Kościół p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Horbaczewskiego 20

Godz. 20.00

Uroczyste wystawienie biało-czerwonych zniczy (96) na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich.

Niedziela 10.04.2016

Godz. 12.00

Msza polowa na cmentarzu Św. Rodziny przy ul. Smętnej (przy krzyżu upamiętniającym zbrodnię katyńską 1940 i tragedię 2010 r.)

Godz. 17.30

Złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy, związane z Wrocławiem (Aleksandra Natalii-Świat, pl. Solny; Janina Natusiewicz-Mirer, budynek Panoramy Racławickiej; Władysław Stasiak, ul. Szewska 49; Jerzy Szmajdziński, ul. Oporowska)

Godz. 18.30

Uroczysta Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy i Ojczyzny w Katedrze (odprawiana przez ks. abp Józefa Kupnego); bezpośrednio po Mszy przemarsz uczestników na wrocławski Rynek