Święte miejsce dla Solidarności

W Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej odbyła się 31 marca konferencja prasowa, podczas której dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość dr Wojciech Kucharski oraz rzecznik prasowy Juliusz Woźny poinformowali o zakończeniu prac budowlanych i przybliżyli koncepcję zagospodarowania wystawy głównej oraz czasowej.

W trakcie spotkania w obecności mi.in. przewodniczącego Rady Miasta Jacka Ossowskiego zabrali głos wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl oraz przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso, który wyraził dumę z tego, że właśnie w tym miejscu, szczególnym dla „Solidarności”, powstaje wielkie muzeum. Powiedział,  że to miejsce jest święte dla Solidarności, dla niepodległości, dla wolności i dla dialogu. Podziękował Miastu Wrocław, że przyczyniło się do uhonorowania historii stolicy Dolnego Śląska, tak związanym mocno z powstaniem Związku w 1980 roku.

Otwarcie Ośrodka przewidziane jest na koniec sierpnia br.

jw

Foto Janusz Wolniak