Oświata obraduje, szkoli się i wypoczywa

Rada MSOiW oraz członkowie Komisji Rewizyjnej Sekcji Dolnośląskiej Oświaty NSZZ „Solidarność” spotkali się na wyjazdowym posiedzeniu 24-26 października br. w Boguszowie-Gorcach. Była to okazja do odbycia szkolenia, zebrania i wypoczynku.

Szkolenie było poświęcone technikom negocjacji. Wiele mówiono o specyfice różnych gmin, zwłaszcza tych małych, najbiedniejszych, z którymi niełatwo się prowadzi rozmowy, kiedy brak jest pieniędzy – nadzieją jest nowa subwencja oświatowa, gdzie ma być nowa waga na małe placówki w niewielkich gminach. Wprowadzeniem w tajniki negocjacji zajęła się Agnieszka Rauk, mając przed sobą 24 pilnych uczniów, bo tylu związkowców uczestniczyło w tym szkoleniu.

Odbyła się też podczas tego pobytu w Boguszowie-Gorcach, kolejna Rada Sekcji, na której omówiono m.in. KZD w Bielsku-Białej, spotkanie w MEN, działania ZR, promocję Związku – organizację konkursu plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”, poparto kandydaturę Agnieszki Rauk na szefa oddziału Instytutu Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i przeprowadzono dyskusję w zespołach problemowych.

Czas wolny związkowcy wykorzystali na wiele sposobów. Wędrówka na górę Chełmiec była pięknym przeżyciem, bo tam znajduje się Droga Krzyżowa, w której każda stacja poświęcona jest górnikom pracującym w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Związkowcy byli też w Izbie Pamięci poświęconej górnikom znajdującej się przy zamkniętej kopalni.

Korzystali też z hotelowej kręgielni jacuzii i basenu.

jw