Koniec sporu Polregio. Jest umowa.

W Urzędzie Marszałkowskim doszło 26 maja do zakończenia sporu ws. funkcjonowania spółki Polregio na Dolnym Śląsku. W obecności marszałka Tymoteusza Myrdy, prezesa spółki Polregio Adama Pawlika, dyrektora Zakładu we Wrocławiu Moniki Boryczko, przedstawicieli związków zawodowych, Wiesława Natanka z „Solidarności” Polregio, doszło do podpisania umowy na prace przewozowe dla Dolnośląskiego Polregio.

Dzięki podpisanemu porozumieniu w spółce nie dojdzie zwolnień pracowników, a zakład we Wrocławiu będzie utrzymany na dotychczasowym poziomie.

Przypomnijmy, że od zeszłego roku w tej sprawie toczyło się wiele rozmów z marszałkiem czy wojewodą. Pod Urzędem Marszałkowskim była też pikieta związkowców. W rozwiązanie sporu zaangażował się bardzo intensywnie przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso wraz z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego.

jw

foto Janusz Wolniak