Zmiany w oświacie

O sytuacji w oświacie w świetle już dokonanych i projektowanych zmian rozmawiali związkowcy na spotkaniu Rady MSOiW NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Przewodnicząca Sekcji Danuta Utrata omówiła decyzje, które już weszły (konkursy na kuratorów, likwidacja godzin karcianych, zaniechanie egzaminy 6-klasisty) oraz projektowane (ewentualne przywrócenie cześć nauczycieli pod KN, ujednolicenie pensum pedagogów i psychologów, odwoływanie się od wyników matur, zwiększenie puli profesorów oświaty, uszczelnienie finansowe oświaty, likwidacja gimnazjów).

Przewodnicząca rozwinęła też kwestie związane z prowadzonymi konsultacjami w MEN-ie w oparciu o zgłoszonych ekspertów. Do 21 stycznia osoby zainteresowane mogą taki akces do ministerstwa złożyć.

Na zebraniu odbyło się też krótkie szkolenie prowadzone przez Piotra Majchrzaka.

jw

foto Marcin Raczkowski