Za i przeciw gimnazjom

Od kilku dni w mediach toczy się dyskusja na temat programu oświatowego PiS-u, gdzie jest zapowiedź likwidacji gimnazjów. Chociaż jeszcze nie został powołany rząd ani nie wiemy kto będzie ministrem edukacji,  dziennikarze i politycy PO zaciekle atakują pomysł.

W tej sprawie wypowiedziały się też oba związki zawodowe działające w oświacie. ZNP sprzeciwia się likwidacji gimnazjów, a prezydium SKOiW NSZZ „Solidarność” w swoim stanowisku pisze, że jest zdecydowanie przeciwne automatycznej likwidacji gimnazjów. Oczekujemy merytorycznej debaty w tej sprawie, której bazą będzie nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, zapowiadana przez nowy rząd – konstatują związkowcy.

Warto dodać, że według przeprowadzonych badań, 60% Polaków opowiada się za likwidacją gimnazjów a 40% jest odmiennego zdania.

jw