Petycja dla ministra

W dniu 7.10. w Warszawie odbyła się pikieta, podczas której, łącznie z europejskimi i światowymi związkami zawodowymi, manifestowano sprzeciw wobec zatrudniania pracowników na tzw. umowy śmieciowe. W proteście  przeciwko rozprzestrzenianiu się umów śmieciowych brało udział 56 krajów.

Protest został zorganizowany przez Sekretariaty branżowe zrzeszone w IndustriAll Global Union. Wśród protestujących byli przedstawiciele z zakładów z Dolnego Śląska takich jak: Polar Whirlpool, Volvo Polska, Polifarb PPG, Auto Live, MPK, Szpital Gruźliczy i Gimnazjum nr 30.

Głównym organizatorem był Szef Sekretariatu Metalowców Bogdan Szozda. W imieniu zebranych przedstawiłam wiele aspektów związanych z nietrwałymi  formami zatrudniania na życie pracowników i ich rodzin. Podałam przykłady patologii, z którymi spotykam się na co dzień. Wspólnie z przedstawicielami stoczniowców i energetyków przekazałam Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej Petycję w imieniu zebranych o zlikwidowanie  patologii oraz przedstawiłam przykłady wykorzystywania  złych zapisów prawnych.