Konkurs plastyczny – zapraszamy do udziału!

Po raz 18. już zapraszamy dzieci i młodzież dolnośląskich placówek oświatowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”. W tym roku hasło przewodnie konkursu związane jest z rocznicą powstania Związku – „35 lat z Solidarnością”.

Finał konkursu zaplanowany jest w dniu 12 listopada o godz. 12.00 w siedzibie ZR NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Prace należy dostarczyć do 30 października.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem Konkursu (poniżej).
jw

Regulamin XVIII Konkursu Plastycznego

„Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”

1. Finał XVIII edycji Konkursu „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” odbędzie się 12 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Dolny Śląsk – pl. Solidarności 1/3/5 , 53-661 Wrocław. Sala 403 IVp.
  2. Celem konkursu jest upowszechnianie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży Dolnego Śląska.
  3. Konkurs organizujemy dla uczczenia Święta Niepodległości 11 Listopada. Hasło przewodnie w tym roku to: „35 lat z Solidarnością”.
  4. Organizatorami konkursu są: Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Wszelkie pytania związane z konkursem należy kierować na adres e-mail: solidana@o2.pl oraz jwolniak@wp.pl
  5. Patronat medialny konkursu sprawuje redakcja „Dolnośląskiej Solidarności”.
  6. Prace będą oceniane w kategoriach przedszkoli, szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków specjalnych i domów kultury.
  7. Z jednej placówki w danej kategorii można przesłać maksymalnie 3 prace. Zachęcamy do organizowania konkursów wewnątrzszkolnych. Format prac dowolny.
  8. Każda praca musi posiadać na odwrocie kartę z opisem i zawierać wydrukowane następujące informacje:

UCZEŃ / AUTOR OPIEKUN NAZWA PLACÓWKA I NAZWA ZESPOŁU JEŚLI JEST W ZESPOLE SZKÓŁ

IMIĘ NAZWISKO / KLASA I WIEK              / ADRES PLACÓWKI /TELEFON/ MAIL

1. Prace przyjmowane będą w Zarządzie Regionu. Należy je dostarczyć osobiście (pokój 124,129 lub 121) lub pocztą na adres: Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, pl. Solidarności 1/3/5 , 53-661 Wrocław z dopiskiem konkurs plastyczny „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” do 30 października 2015 r.
  2. Wyniki konkursu ukażą się na stronach internetowych www.oswiata.solidarnosc.wroc.pl oraz www.solidarnosc.wroc.pl oraz w „Solidarności Dolnośląskiej” .
  3. Osoby nagrodzone i wyróżnione wraz z opiekunami zostaną zaproszone telefonicznie na uroczysty finał konkursu w dniu 12 listopada 2015 r. Nagrody należy odbierać osobiście.
  4. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatorów i nie podlegają zwrotowi. Zostaną one wyeksponowane na specjalnej wystawie, o której poinformujemy na uroczystości w dniu 12 listopada 2015 r. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do eksponowania i publikowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich. Pozostałe prace można będzie odebrać w ZR w ciągu miesiąca od daty finału konkursu (do 12 grudnia 2015 r.).

Pełnomocnik konkursu – Janusz Wolniak