Nauczyciele chcą konkretów

Poniżej przedstawiamy Stanowisko Sekcji Oświaty ws. protestu i szczegóły akcji 45 minut w 15 sekund.

Stanowisko

Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk

7 kwietnia 2019 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej podpisał  z NSZZ „Solidarność”  Porozumienie, którego najważniejszym punktem było  powiązanie płac nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Mimo licznych monitów i pikiety Sekcji Krajowej Oświaty 1 lipca 2021, rząd do dnia dzisiejszego nie zrealizował tego porozumienia.

Mówimy stanowczo „DOŚĆ” lekceważeniu problemów oświaty i zapisów porozumienia.  Dlatego rozpoczynamy akcję informacyjno-protestacyjną pod hasłem:

„Nauczyciele dziękują za kwiaty, ale chcą konkretów”.

O szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco. Apelujemy do wszystkich nauczycieli o aktywne wsparcie tego protestu. Doceniamy, że ZNP chce zbierać podpisy pod projektem ustawy w sprawie głównego postulatu naszego kwietniowego porozumienia. Akcje wszystkich związków powinny się uzupełniać i wspierać.

Taką postawę deklarujemy, bo współdziałanie istotnie zwiększa szanse na godziwą podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli.

Danuta Utrata – Przewodnicząca MSOiW NSZZ “Solidarność”

Bogusława Bernaś i Rafał Tomczak – wiceprzewodniczący

Akcja 45 minut w 15 sekund

Informacja o projekcie dotyczącym problemów w oświacie

Cel: Przedstawienie problemów w oświacie

Kto?

pracownicy związani z oświatą

Jak ?

nagranie wypowiedzi i udostępnienie jej według załączonej instrukcji

Kiedy?

wrzesień/październik/2021

Gdzie nagrywamy?

w szkole (korytarz, klasa, pokój nauczycielski, boisko, sala gimnastyczna itp.)

Gdzie opublikujemy ?

w mediach społecznościowych fb i tik\tok

Co i jak nagrywamy?

Uwaga: Filmy nie mogą być anonimowe, będą podpisane imieniem, nazwiskiem oraz informacją o stanowisku np. nauczyciel j .polskiego, księgowy itp