Zebranie Rady KSOiW w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze rozpoczęła się 16 lutego Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Gościem obrad była poseł Marzena Machałek, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, przewodniczący Regionu Jelenia Góra Franciszek Kopeć, wiceprzewodniczący Bogusław Wojtas, przewodnicząca SKOiW w Jeleniej Górze Anna Fościak.

Po wystąpieniu zaproszonych gości i krótkiej dyskusji, rozpoczęły się obrady, podczas których delegaci wysłuchali informacji z prac Prezydium KSOiW NSZZ „Solidarność” oraz informacji z prac grup roboczych Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty w komisji trójstronnej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W porządku obrady Rady są jeszcze m.in. kwestie związane z opiniowaniem sieci szkół i arkuszy organizacyjnych przez struktury związkowe oraz sprawy wewnątrzzwiązkowe, w tym zatwierdzenie i przyjęcie budżetu.

jw

foto Janusz Wolniak