26. Bieg Solidarności

Mikołaj Jukimczuk z Ukrainy zwyciężył w 26.Biegu Solidarności. Drugie miejsce też zajął jego rodak,  Paweł Oliynyk, a na podium, na trzecim miejscu stanął jeszcze Kamil Karbowiak z Brzegu. Z kolei wśród pań najlepsza była reprezentantka Białorusi Anastazja Daszkiewicz.
Po ceremonii dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych, a do późnego wieczora trwał festyn, na którym bawili się wrocławianie i przyjezdni goście.

Biegi dzieci i młodzików

Słoneczna pogoda, zacięta rywalizacja wśród najmłodszych oraz mnóstwo nagród od sponsorów – tak przebiega 26. Bieg Solidarności we Wrocławiu 10 września w okolicach Hotelu Wodnik przy ulicy Na Grobli. Nagrody wręczał m.in wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, wielokrotny mistrz świata i Polski w judo Rafał Kubacki, mistrzyni olimpijska Renata Mauer-Różańska i medalista olimpijski z Pekinu wioślarz Paweł Rańda.