Zasiłki statutowe

Członkowi Związku przysługują zasiłki statutowe z tytułu:
1. urodzin dziecka,
2. adopcji dziecka,
3. zgonu członka Związku,
4. zgonu członka rodziny.
Członek związku nabywa prawo do zasiłku z tytułu urodzenia dziecka po 6-miesięcznym nieprzerwanym okresie przynależności do NSZZ “Solidarność”.

Wzory wniosków:
POBIERZ—-> z tytułu urodzenia dziecka
POBIERZ—-> z tytułu zgonu członka Związku lub członka rodziny

Wysokość zasiłków statutowych ustala władza wykonawcza podstawowej jednostki organizacyjnej Związku, z tym że kwoty najniższe ustalone dla każdego z tych zasiłków nie mogą być mniejsze od minimalnych wysokości zasiłków statutowych ustalanych przez Komisję Krajową w uchwale nr 647/99 o treści:

Uchwała KK nr 8/2013
ws. minimalnej wysokości zasiłków statutowych
Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność”, działając na podstawie par. 9 Uchwały Finansowej II KZD NSZZ “Solidarność” z późniejszymi zmianami, ustala następujące minimalne wysokości zasiłków statutowych:
1. 100 zł – z tytułu urodzenia dziecka, (także na dziecko martwo urodzone);
2 100 zł – z tytułu adopcji dziecka
3. 150 zł – z tytułu zgonu członka Związku;
4. 50 zł – z tytułu zgonu członka rodziny.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. Jednocześnie traci moc uchawała KK nr 647/99.
Gdańsk, 19-20.03.2013r.