Banner

Zebrać milion podpisów

Informacja  przewodniczącego  o majowej działalności Regionu rozpoczęła czerwcowe posiedzenie zarządu regionu.  Kazimierz Kimso omówił m.in. spotkanie konwentu przewodniczących w połowie maja. Rozmowy skupiały się w dużej mierze na obywatelskiej  inicjatywie emerytur stażowych. Społeczny komitet inicjatywy ustawodawczej „35 -40” powołany został 25 maja w Warszawie. Przewodniczący ZR przypomniał o likwidacji za czasów rządów koalicji PO-PSL ustawy o pracy w warunkach szczególnych i o szczególnym charakterze. Zniknęło wtedy z wykazu wiele zawodów. Musimy zebrać pod projektem minimum 100 tys podpisów, ale ambicją Związku jest zebranie przynajmniej miliona podpisów. Oficjalna kampania rusza od 1 lipca – powiedział m.in. Kazimierz Kimso.

Po omówieniu spraw organizacyjnych związanych z organizowanym 1 lipca przy hotelu Wodnik Walnym Zebraniu Delegatów Regionu, rozmawiano o problemach poszczególnych branż. MOZ NSZZ “Solidarność” we wrocławskim Volvo wszczęła procedurę przystąpienia do sporu zbiorowego. Związane to jest z planami przeniesienia części produkcji z zakładu. O złej sytuacji finansowej pracowników wałbrzyskich domów dziecka poinformowała działaczka oświatowej Solidarności Magda Szczurowska. Pracownicy przez cały okres pandemii pełnili funkcję rodziców, nauczycieli i wychowawców. Niestety starosta wałbrzyski nie udzielił odpowiedzi na pismo oświatowej Solidarności w sprawie podwyżek.

Przed obradami działacze uczcili minutą ciszy zmarłego Jerzego Raciborskiego. Pogrzeb związkowca z Solidarności Poczty Polskiej odbędzie się 17 czerwca o g.10 na Cmentarzu Osobowickim.

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy