Banner

Wolność jest zadaniem

Już w piątek 9 listopada w Regionie Dolny Śląsk Regionalny Sekretariat Emerytów i Rencistów zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Na spotkaniu obecni byli m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów Dariusz Kucharski. O tym, że 11 listopada 1918 r nie skończyła się walka o wolną Polskę mówił m.in. Jacek Sutryk, przypominając rolę Solidarności. Refleksją nad aktualnością pojęcia Bóg-Honor-Ojczyzna podzielił się z zebranymi przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso. Dariusz Kucharski apelował do zebranych o przekazywanie kolejnym pokoleniom wartości patriotycznych.

W trakcie spotkania kilkoro działaczy dolnośląskiej Solidarności otrzymało honorowe odznaki Semper Fidelis, przyznane przez Krajowy Sekretariat Emerytów i Rencistów.

Wyróżnienia odebrali – Stanisława Banat, Małgorzata Calińska-Mayer, Anna Dydacka, Teresa Dymińska, Irena Izabela Hudyma, Jarosław Krauze, Beata Sobota i Józef Urbańczyk, który wraz z Małgorzatą Calińską – Mayer podziękowali za odznaczenie.

Spotkanie uświetnił brawurowym wykonaniem pieśni patriotycznych i ludowych zespół Kultywator z Brzeziej Łąki.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy