Banner

Uczucia filozofia patriotyzm

przełożone na język sztuki w miejscu nieoczywistym. To jeden z kluczy do wystawy otwartej na wrocławskim Dworcu Głównym. Na tyłach kawiarni Stacja Dialog kurator Zbigniew Makarewicz przygotował zbiór prac wybitnych artystów pod wspólnym tytułem KONTEKST JEST TEKSTEM.

Eugeniusz Get Stankiewicz, Stanisław Dróżdż, Barbara Kozłowska dostępni są na wyciągnięcie ręki bez biletów i bez typowego na dworcach pośpiechu. Znajdziemy tam dzieła i słowa utrwalone i często przetworzone przez wielu wrażliwych artystów – aktualne, bolesne i inspirujące. Słowo, przedstawione obrazem zmieniające punkt widzenia. Wśród zaprezentowanych fotografii jest też twórczość Michała Bieganowskiego byłego naczelnego redaktora Dolnośląskiej Solidarności. Krawężnik „wOkamienia” utrwalony na czarno-białym zdjęciu. Jest też interpretacja słowa Solidarność przez amerykańskiego artystę. Reprodukcja pierwszej wersji „Marmurowej Tablicy Ku Czci Prostych Działań”, która według pomysłodawców była jedyną aktualną i prawdziwą wiadomością w krajach zdominowanych przez ZSRR.

Wystawa przygotowana we współpracy z dolnośląskim oddziałem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich będzie dostępna w siedzibie organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie do połowy października 2022 roku.tb

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy