Banner

Uczcij Święto Niepodległości 2022! – galeria

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada w Lubaniu. Rozpocznie je o godz.10.30 msza św. w Kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie o godz. 11.45 na pl. Feliksa Netza odbędzie się uroczysty apel, przemówienia okolicznościowe, ślubowanie uczniów i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Od godz.11 do 16 na Rynku Miejskim odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego.

We Wrocławiu czeka nas Radosna Parada Niepodległości. Pochód ruszy w tym roku inną trasą. Zacznie się o godz. 10. na pl. Wolności, a skończy przed Centrum Historii Zajezdnia. Wydarzenie zakończy się pokazem grup chorągwiarzy

W ofercie są propozycje rodzinnego świętowania, koncerty, wydarzenia sportowe czy coroczna Radosna Parada Niepodległości. Wydarzenie zakończy się pokazem grup chorągwiarzy

Aby tradycji stało się za dość, o godz. 12.00 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia uczestnicy Parady oraz wszyscy zebrani dołączą do akcji „Do Hymnu” i wspólnie odśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przygotowany odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji – o 14.00 rozpocznie się pokaz zabytkowych samochodów.

Na Dzień Niepodległości program przygotował też Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, który zaprasza na przejazdy pociągami retro w Dzień Niepodległości. Wagony z lat 20.-30. ubiegłego wieku będą ciągnięte zabytkową lokomotywą SM30 z lat 50.Przejazd będzie okazją do zobaczenia Wrocławia z nietypowej perspektywy – na niektórych odcinkach nie jeżdżą rozkładowe pociągi pasażerskie! Odwiedzimy między innymi Wrocław Nadodrze, Kuźniki i Pracze.

11 listopada o godz. 11.11, w Święto Niepodległości, odbędzie się też  darmowy spływ kajakowy z przewodnikiem po centrum Wrocławia. Plan spływu: 11:11 – spotykamy się w Odra Centrum, wypływamy na Odrę, w stronę miasta, 12:30 – powrót do Odra Centrum / dwie godziny na wolne pływanie i chillout na wodzie; 14:30 – zakończenie event.

Na rodzinne świętowanie zaprasza też w godz. 14.00-20.00 Centrum Kultury Agora. Organizatorzy zapewniają, że będzie to radosny dzień wypełniony po brzegi kolorowymi warsztatami, melodyjnymi koncertami, kreatywnymi konkursami z nagrodami czy wystawami i pokazami filmów. W sposób nieszablonowy będą odwoływać się do historii polskiej niepodległości, na którą spojrzymy nieco szerzej, bo w kontekście twórczej siły niezależności. To właśnie niezależność, odwaga i nowatorstwo, charakteryzuje bohaterów tegorocznej edycji.

Jak co roku organizatorzy zapraszają też na specjalne koncerty legend polskiego rocka z cyklu wROCK for Freedom do Hali Stulecia o godz. 18

11 listopada pod kopułą wystąpi ulubiony przez publiczność kilku już pokoleń zespół Lady Pank oraz grupa Kombii z niezastąpionym wokalistą i gitarzystą, Grzegorzem Skawińskim!

W wielu kościołach odbędą się patriotyczne okolicznościowe msze św. dla uczczenia Święta Niepodległości.

W tym dniu nie zapomnijmy też o wywieszeniu naszej flagi narodowej.

jw

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy