Banner

Karetki do Lwowa

Dwie wyładowane darami karetki ratunkowe przekazane zostały  od wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego do wrocławsko-lwowsko-dortmundzkiej Fundacji im. św. Jadwigi.

Przed południem w sobotę  12 marca związkowy bus z darami i wspomniane karetki wyruszyły z wrocławskich Świątnik. Tam w magazynie na terenie MPWiK zwożone są dary rzeczowe zbierane z wrocławskich szkół.
Konwój dotarł w sobotę wieczorem na granicę w Hrebennem, gdzie dary przekazano stronie ukraińskiej.

Z darami na granicę polsko-ukraińską wyruszył przewodniczący Zarządu Regionu  Kazimierz Kimso i szef S we wrocławskim Pogotowiu Remigiusz Zarzycki. Karetki służyć będą mieszkańcom Lwowa. Za zaangażowanie wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego i dolnośląskiej Solidarności w zbiórkę darów dziękował radny miasta Jarosław Krauze

Każdy może wybrać formę oferowanej pomocy. Proponujemy:

  • przekazywanie środków finansowych na konto Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk nr 30 1090 2402 0000 0006 1000 0366 koniecznie z dopiskiem „Dla Ukrainy”, za które zostaną zakupione potrzebne medykamenty,
  • środków materialnych, zbierane będą śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, świece, baterie, zapalniczki, apteczki, a także żywność długoterminowa, dary zostaną następnie ciężarówkami przewiezione na Ukrainę, do Lwowa za pośrednictwem Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi, z którą od lat współpracujemy.

Dary proszę dostarczać do siedziby Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”  we Wrocławiu oraz do Oddziałów Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”  po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem biura.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy