- Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność - https://solidarnosc.wroc.pl -

Czy obniżą ceny biletów?

rada1

Dzisiaj odbędzie się online kolejna sesja Rady Miasta Wrocławia. Nie wiadomo czy znowu nie powróci temat biletów MPK. Przypomnijmy, że Rada Miasta uchwaliła od stycznia podwyżkę cen biletów. W zeszłym tygodniu radni PiS wnieśli o obniżkę opłat.

Tą sprawą zajęła się ostatnio Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej i nie odrzuciła propozycji obniżenia cen. Pięciu radnych z koalicji prezydenta Jacka Sutryka było przeciwko projektowi, a pięciu radnych opozycji zagłosowało za. Teraz by cofnąć podwyżki w MPK, uchwałę radnych PiS musieliby poprzeć wszyscy radni Nowoczesnej i powstałego niedawno klubu Współczesny Wrocław.

W porządku dzisiejszych obrad m.in. sprawozdania, dyskusja i głosowanie nad projektami uchwał w sprawach m.in.: zmiany w budżecie miasta na 2021 rok; zmiany w wieloletniej prognozy finansowej miasta; likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kiełczowskiej 43; likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. ks. Marcina Lutra 6; projekt stanowiska w sprawie tolerancji i szacunku dla praw człowieka.

jw

foto Janusz Wolniak