Banner

Bolszewika goń

Polskie pieśni bojowe w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości “Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń! – ten refren słynnych “Żurawiejek” na
polskie pułki kawalerii zaśpiewamy razem już 9 listopada w Starym Klasztorze.
W atmosferze nadchodzącej rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni z polskiej historii od Powstania Listopadowego, przez Powstanie Styczniowe, I wojnę światową i Legiony Piłsudskiego, do II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

Szczególną uwagę zwrócimy na piosenki z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku,
których teksty znowu zyskały na aktualności.
“Hej, tam na Litwie, na Ukrainie, tam nasza wiara nigdy nie zginie
Póki jeszcze słońce świeci będziem bronić matek, dzieci.
Bagnet na broń, bolszewika goń! Goń, goń, goń!”
Tak śpiewali nasi rodacy w 1920 roku i tak samo zaśpiewamy teraz z dedykacją dla naszych sąsiadów z walczącej Ukrainy.
Polskie pieśni bojowe śpiewać będziemy w wersjach oryginalnych ze starych śpiewników, które nie zostały zmienione po wojnie za czasów komuny, gdy “Moskala” zamieniano najchętniej na “wroga”, a o “bolszewiku” w ogóle nie było ani słowa.
Aby ułatwić wspólne śpiewanie przygotowane będą okolicznościowe śpiewniki z tekstami pieśni, które uczestnicy otrzymają przy wejściu.
“Warszawianka”, Jak to na wojence ładnie” , “Przybyli Ułani Pod Okienko”, “Szara Piechota”, “Hej,Hej Ułani”, “O Mój Rozmarynie”, “My, Pierwsza Brygada”, “Kadrówka”, “Więc Pijmy Wino, Szwoleżerowie”, “Serce w Plecaku”, “Pałacyk Michla”, “Warszawskie Dzieci”, “Czerwone Maki Na Monte Cassino” i wiele innych pięknych polskich pieśni zaśpiewamy razem w Starym Klasztorze.
Większość z nich znacie Państwo doskonale, a we wspólnym śpiewaniu pomogą nasi muzycy. Patriotyczny, ale i radosny wieczór poprowadzą wokaliści: Nikola Warda, Ania Szul, Wojtek Dereń i Jakub Luboiński, którym akompaniować będzie zespół znakomitych muzyków związanych ze Starym Klasztorem.
Uczestnicy wspólnego śpiewania piosenek z Powstania Warszawskiego, które miało miejsce 1 sierpnia tego roku w Starym Klasztorze, wiedzą już, że ten skład artystów gwarantuje niezapomnianą atmosferę patriotycznego wieczoru z piosenką.
9.11.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
BOLSZEWIKA GOŃ! – Polski pieśni bojowe w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości
miejsca siedzące: 50 zł – I pula wejściówki (studenci i uczniowie): 35 zł – I pula
W cenie biletu śpiewnik
Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.eventim.plwww.ebilet.pl,
www.kupbilecik.plwww.biletyna.plwww.ticketmaster.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy