Banner

Życzenia dla kardynała Henryka Gulbinowicza

Z okazji 95.rocznicy urodzin kardynała seniora Henryka Gulbinowicza, przewodniczący dolnośląskiej “Solidarności” Kazimierz Kimso, złożył Jubilatowi okolicznościowe życzenia:

“Nie ma wolności bez solidarności.     

Nie ma solidarności bez miłości”. 

Jan Paweł II

 

Jego Eminencja

Kardynał Henryk Gulbinowicz

Drogi Jubilacie!

Nie ma wśród żyjących ludzi człowieka większych zasług dla Regionu Dolny Śląsk, jak Jego Eminencja, senior Archidiecezji Wrocławskiej, kardynał Henryk Gulbinowicz.

Dla nas ludzi „Solidarności” nie było człowieka bardziej oddanego naszej sprawie. I działo się to zarówno w czasach mrocznego komunizmu, jak i wolnej Polski. Zawsze doświadczaliśmy nie tylko opieki duchowej, otaczanej nas modlitwy, ale też konkretnej pomocy i rady.

Jego Eminencja, odkąd pamięć sięga, zawsze cieszył się uznaniem i był autorytetem dla wielu ludzi, nie tylko tych związanych z Kościołem.

Kiedy nadchodzi pora tak zacnego Jubileuszu, czas złożyć podziękowania i życzenia. W tym roku urodziny kardynała zbiegły się z niezwykłymi rocznicami. 100-lecie naszej Niepodległości i 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, to wielkie wydarzenia nie tylko w historii naszego narodu, ale i świata.

Dziękuję w imieniu dolnośląskiej „Solidarności” za całe dobro, które było udziałem Księdza kardynała. Za promieniowanie uśmiechem, ale też i za ojcowskie wskazania, jaką mamy pójść drogą.

Życzę Księdzu kardynałowi, by dożył na chwałę Bożą kolejnych lat, byśmy mogli obchodzić kolejne rocznice urodzin człowieka będącego wzorem cnót obywatelskich.

Jesteś Drogi Jubilacie dla nas Drogą, Światłem i Życiem! Radujemy się, że jesteś z nami i zawsze otaczać Cię będziemy naszą modlitwą, szacunkiem i miłością!

Szczęść Boże!

Kazimierz Kimso

Przewodniczący

Regionu NSZZ „Solidarność”

Dolny Śląsk

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy