ZR o sytuacji w oławskim Essity

Z zaniepokojeniem zauważamy kolejne przejawy braku poszanowania Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Essity Operations Poland sp. z o. o. jako partnera społecznego. Od początku powstania organizacji, pracodawca utrudniał prowadzenie działalności związkowej poprzez brak poszanowania jej praw. Jesteśmy zwolennikami prowadzenia dialogu społecznego  i w tym duch mieliśmy nadzieję, że pracodawca zmieni swoje postępowanie. Niestety działania pracodawcy nadal są skierowane na ingerencję i utrudnianie działalności związkowej. Pomijanie Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy wyznaczaniu przedstawiciela pracowników  do europejskiej rady zakładowej, czy nakładanie na Przewodniczącego Komisji Zakładowej kary porządkowej za umieszczenie komentarza na wewnętrznej platformie intranetowej jest niedopuszczalne i dyskryminujące. Tak  m.in. napisali członkowie Zarządu Regionu po wysłuchaniu relacji przewodniczącego zakładowej Solidarności Andrzeja Kozłowskiego (na zdjęciu) o sytuacji w zakładzie.

Ponadto  przewodniczący Kazimierz Kimso przedstawił zebranym prace prezydium w ostatnich tygodniach. ZR postanowił odrzucić protest wyborczy członków jednej z organizacji związkowej dotyczący zakładowego zebrania delegatów.

Minutą ciszy działacze uczcili pamięć zmarłego Andrzeja Harasiuka przewodniczącego Solidarności we wrocławskim zakładzie Mamut.