Banner

Wybory w GKN

Wybory władz Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ “Solidarność” GKN Driveline Polska odbyły się w sobotnie przedpołudnie 3 marca. Delegaci dokonali wyboru przewodniczącego organizacji spośród dwu zgłoszonych kandydatów. W drugiej turze Włodzimierz Rybak dotychczasowy przewodniczący OZ pokonał Janusza Koronę. Ponadto podczas zebrania wyłoniono skład komisji zakładowej, rewizyjnej, przedstawicieli OZ w Zarządzie Regionu, delegatów na WZD.

Uczestnicy zebrania podjęli także uchwałę o  przystąpieniu do Krajowej Sekcji Motoryzacji NSZZ “Solidarność”. Jak argumentował Włodzimierz Rybak, uczestnictwo w tej sekcji branżowej pozwoli na lepszy dostęp do informacji o tym co dzieje się w branży motoryzacyjnej..

Podczas sprawozdania z minionej kadencji Włodzimierz Rybak zwrócił uwagę, że pomimo licznych odejść członków Związku na emeryturę, udało się zwiększyć liczebność organizacji o jedną trzecią. Wciąż jest jeszcze potencjał do poszerzenia składu organizacji w liczącym około tysiąca pracowników zakładzie.

Nad prawidłowym przebiegiem procedury wyborczej czuwał członek Regionalnej Komisji Wyborczej Jan Matyszczak.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy