Banner

Wirtualne spacery w Centrum Historii Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia to jedno z najważniejszych miejsc na mapie Wrocławia. To tutaj, w zajezdni nr VII, w Sierpniu 1980 roku rozpoczął się strajk, który dał początek dolnośląskiej Solidarności. To tutaj, w wybudowanym 5 lat temu muzeum, dotknąć można historii miasta spotkań. Teraz, mimo obostrzeń, dostęp do Zajezdni jest jeszcze łatwiejszy – dzięki nowoczesnej technologii.

Zajezdnia już od początku pandemii Covid-19 sprawnie przeniosła swoją działalność do sfery online, proponując bogatą i różnorodną ofertę #zajezdniaonline. Teraz zespół Zajezdni zaprasza na spacery po wystawie „Wrocław 1945-2016” – bezpiecznie, bo w wersji wirtualnej. Dzięki technologii filmów 360 widzowie poczują się jak w muzeum – mogą nie tylko wysłuchać oprowadzających ich pracowników, ale też obrócić w dowolną stronę czy przybliżyć do wybranego obiektu.

Cykl sześciu filmów, dostępnych w języku polskim z polskimi, ukraińskimi i angielskimi napisami, obejrzeć można na wydarzeniu na Facebooku (link), na stronie www (link) lub na kanale na YouTubie (link). Dodatkowo do 31 stycznia br. do północy można wziąć udział w konkursie (szczegóły w linku), w którym nagrodami są vouchery rodzinne na wystawę wraz z oprowadzaniem przewodnika oraz zestaw atrakcyjnych gadżetów.

Projekt „Wrocław 1945-2016 3D” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

jw

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy