Banner

Wielki sukces premiery w Teatrze Polskim

Przed i po premierowym spektaklu wrocławska publiczność na stojąco dziękowała artystom Teatru Polskiego za doskonale wykonany spektakl „Chory z urojenia” na podstawie sztuki Moliera. Szczególne podziękowania zebrał reżyser Janusz Wiśniewski oraz dyrektor teatru Cezary Morawski.

Ta premiera, która odbyła się 16 marca miała szczególny kontekst. Jednym z zarzutów jakie część członków zarządu województwa dolnośląskiego stawiała dyr. Morawskiemu był brak premier. Nie brano pod uwagę, że wynikało to z obstrukcji części zespołu aktorskiego od początku kontestującego wybór dyrektora.

Ta premiera pokazała, że Teatr Polski pod dyrekcja Morawskiego jest w doskonałej kondycji i może sprostać najwybredniejszym gustom. Wiele osób wyrażało wolę obejrzenia ponownie tej perfekcyjnie wykonanej sztuki.

Owacje i kwiaty dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedstawienia były w pełni zasłużone. Pora by zrozumieli to decydenci z urzędu marszałkowskiego.

Na premierze obecni byli m.in. działacze „Solidarności” na czele z Kazimierzem Kimso, podsekretarz stanu z ministerstwa kultury Paweł Lewandowski, wojewoda wrocławski Paweł Hreniak oraz marszałkowie Tadeusz Samborski i Jerzy Michalak.

jw

 

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy