Walne Zebranie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”

W Mysłakowicach pod Jelenią Górą odbyło się XXXV Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”. Franciszek Kopeć kolejną kadencję przewodniczyć będzie jeleniogórskiej Solidarności. W zebraniu wzięło udział wielu znamienitych gości, z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na czele. Wśród gości byli również m.in. Kazimierz Kimso, przewodniczący Regionu Dolny Śląsk, Bogdan Orłowski, przewodniczący Regionu Zagłębie Miedziowe, Krzysztof Nowicki, wiceprezes PKN Orlen, Sławomir Wochna, dyrektor KWB Turów.
Wśród licznych akcji protestacyjnych i działań związkowych warto przypomnieć m.in. manifestacje w obronie wyrzuconych związkowców w Castoramie. Walka ta okazała się dużym sukcesem jeleniogórskiej „Solidarności”, bowiem po dwóch latach związkowcy na mocy wyroków sądowych zostali przywróceni do pracy. Innym sukcesem mijającej kadencji były działania negocjacyjne i promocyjne w Przedsiębiorstwie HORMANN, co poskutkowało zwiększeniem uzwiązkowienia o ponad 100 proc.
Najistotniejszym wydarzeniem w ostatnich pięciu latach była walka w obronie KWB Turów. Związkowcy z regionu brali licznie udział w akcjach manifestacyjnych we Wrocławiu, Warszawie i finalnie w Luksemburgu. Turów został obroniony i wciąż pozostaje priorytetem dla Regionu Jeleniogórskiego.

Tysol.pl