Banner

W poniedziałek pikieta

W poniedziałek (13 lutego) od godziny 13.20 do 14.30, przy bramie wjazdowej na teren zakładu przy ul. Japońskiej w Jelczu Laskowicach odbędzie się pikieta w związku z nieprzystąpieniem zarządu firmy Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o do rokowań w ramach wszczętego pod koniec stycznia sporu zbiorowego.
Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i ustawą o związkach zawodowych, stroną do uzgadniania regulaminów i wszelkiego prawa wewnątrzzakładowego są zakładowe lub międzyzakładowe organizacje związkowe. Zarząd firmy ignoruje to prawo. – Nikt nie będzie nam wskazywał kto ma uczestniczyć w rozmowach – zwrócił się do pracowników zakładu w komunikacie Bogusław Jurgielewicz, przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. Oddział Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o.
Działacz podziękował też pracownikom za udział w przeprowadzonej 8 lutego ankiecie, w której ponad 300 pracowników poparło spór zbiorowy oraz zadeklarowało udział w akcjach organizowanych przez NSZZ „Solidarność”.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy