Banner

Uzdrowiska ruszą w połowie czerwca

- Bardzo się cieszymy – komentuje decyzję ministra zdrowia Barbra Janowicz, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w Uzdrowiskach Kłodzkich. Branża uzdrowiskowa oczekuje na szczegółowe rozporządzenie ministerstwa dotyczące organizacji pracy oraz trybu przyjmowania kuracjuszy. W Uzdrowiskach Kłodzkich gotowych jest około 1300 miejsc, ale zapewne z powodu pandemii nie należy się spodziewać pełnej obsady.

Oczywistą kwestią jest zapewnienie zarówno osobom przybywającym do uzdrowisk jak i wszystkim pracownikom testów na koronawirusa.

Z pewnością jak najszybciej powinna ruszyć rehabilitacja kardiologiczna ze względu na ilość osób jej potrzebujących. Równie istotne jest wznowienie rehabilitacji pacjentek po zabiegu mastektomii oraz osób ze schorzeniami reumatologicznymi – mówi Barbara Janowicz. Podkreśla, że decyzja ministra była bardzo wyczekiwana przez pracowników Uzdrowisk Kłodzkich.
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU stanowią największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy. Tworzą go trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej: Polanica–Zdrój, Duszniki–Zdrój i Kudowa–Zdrój.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy